Letenky na poznávačku Íránu z Prahy – 3 449 Kč!

Za opravdu výjimečnou cenu letťe poznávat ještě turisty nezkaženou zem – Írán. V období podzimu a jara navíc nepanují šílené teplotní podmínky. Írán je nejbezpečnější zemí v této části zeměkoule, proto je také oblíbený. Právě zde se kdysi rozkládala Perská říše a další starověké světy. Nebojte se, překonejte strach z neznáma a vyražte objevovat dosud neobjevené!

PRG-IKA
 

Víza a rady

Víza získáte hned po příletu na tehránském letišti. Vyjdou vás na 60€ a platnost mají 14 dní. Platnost Vašeho pasu musí být ještě 6 měsíců po cestě. Je třeba také předložit potvrzení, že máte zpáteční letenku a rezervaci ubytování pro první noc.
 
Nezapomeňte si vzít s sebou dostatek hotovosti, mezinárodní karty v Íránu stále nejsou povoleny. Eura a dolary směníte na místě za rialy bez problému. Na cestu se nezapomeňte pojistit. Nabídku pojištění najdete zde.
 

Ubytování

V běžných vyhledáváčích díky doznívajícím sankcím západu nenajdete ubytování za rozumné peníze. Pouze dražší a luxusnější hotely. Nejvíce levnějších hotelů najdeme kolem náměstí Immáma Chomejního. Pokud chcete mít jistotu ubytování na první noc, zkuste využít mezi turisty oblíbený Firouzeh Hotel.
 

Autor:

Tadeáš

Šéfredaktor, fanda cestování

Mohlo by se vám také líbit...