Sezónní Thajsko s 5* Etihad Airways od 11 479 Kč!

Chcete si zaletět do Bangkoku pouze s jedním přestupem v Abu Dhabí a s podle Skytraxu 5* Etihad Airways? Neváhejte příliš dlouho, zájem o levné letenky do Thajska zvláště v sezoně bývá obrovský!

VIE-BKK
 
Přímo v Bangkoku nevynechte slavnou Khao San Road a Velký palác. Thajská metropole je nazývána jako „Benátky Asie“ díky protékající významné řece Chao Phraya.

Old Grand Palace
Velký palác v Bangkoku

 

Letecká doprava po Thajsku

V této asijské zemi působí celá řada dopravců, kteří Vás dostanou kamkoliv i dokonce pod 1000 Kč za oba směry s odbaveným zavazadlem. Mezi nejzajímavější destinace patří Krabi, Phuket či Chiang Mai. Doporučujeme využívat společností Thai Lion Air, Air Asia nebo Thai Smile.
 

Přesun mezi letišti v Bangkoku

Mezi hlavním letištěm (BKK – Suvarnabhumi) a low-costovým Don Mueang (DMK) jezdí každou hodinu (kromě nočních) shuttle busy, které jsou zdarma. Stačí ukázat Váš itinerář a dostanete ihned razítko. Cesta zabere zhruba hodinu, ale záleží na bangkokském provozu.

Doprava-BKK
 

Pobřeží u Koh Lanta
Pobřeží u Koh Lanta

 

Tipy na výlet

Trajektem z Phuketu se můžete vydat např. na krásné ostrovy Phi Phi. Ferry vyplouvá přímo z přístavu a nebude vás stát více než 400 THB (276 Kč) za jednu cestu.

Pobřeží u Koh Lanta
pláž na Phi Phi

Další možností je Ao Nang či ostrov Koh Lanta. Pokud Vám nevadí delší pobyt na lodi, tak se dostanete až na malajský ostrov Langkawi.

Ferries
 

Víza a pojištění

Na cestu se nezapomeňte pojistit. Nabídku pojištění najdete zde. Thajsko je pro občany ČR při pobytu do 30 dnů bezvízové.
 

Jak do Vídně

Do Vídně jezdí autobusy Regiojet (staví před letištní halou) či FlixBus, nebo včas využijte promo tarifu od Eurolines.
 

Ubytování

V Asii, speciálně v Thajsku lze nalézt výhodné nabídky ubytování. Ke srovnání nabídek Vám poslouží srovnávač.

Autor:

Tadeáš

Šéfredaktor, fanda cestování

Mohlo by se vám také líbit...